مقاله

مشکل بررسی سیم تلفن پاناسونیک

مشکل بررسی سیم تلفن پاناسونیک

تلفن پاناسونیک با اینکه جزء برترین تلفن‌ها در بازار است. اما ممکن است در هنگام استفاده از آن نیز مشکلاتی پیش بیاید. مشکل بررسی سیم تلفن یکی از این مشکلات است که ممکن است هنگام استفاده از آن با مواجه شوید. زمانی که به خطا و مشکل بررسی سیم تلفن بربخورید، پیامی با عنوان ” لطفا سیم تلفن را بررسی کنید ” بر روی دستگاه تلفن ثابت پاناسونیک مشاهده خواهیدکرد. برخی از افراد گمان میکنند پیام “check tel line” یعنی خرابی در سیم کشی تلفن خانه رخ داده ‌است. در حالی که اصلا اینطور نیست و به راحتی میتوان این مشکل را حل کرد. اگر شما هم جزء افرادی هستید که با این مشکل مواجه شده‌اید و درباره نحوه درست کردن مشکل بررسی سیم تلفن پاناسونیک اطلاعاتی ندارید، حتما تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

علت نمایش پیام Check tel line در گوشی پاناسونیک

بعد از مشاهده این پیام، باید تلفن پاناسونیک را عیب یابی کرد. نمایش این پیام دو دلیل دارد: ممکن است مشکل از خود گوشی باشد یا خط تلفن ایراد داشته‌باشد. منظور از ایرادداشتن خط تلفن این است که خط از مخابرات قطع شده‌باشد. یکی دیگر از احتمالاتی که در خطا و مشکل سیم تلفن پاناسونیک وجود دارد این است که پریز، دوشاخه و یا سوکت خراب شده باشد. ایراد در سیم و مدار تلفن نیز از دیگر دلایل نمایش این پیام هستند. در ادامه این دلایل را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

قطعی خط تلفن از مبدا مخابرات : یکی از دلایل مشکل بررسی سیم تلفن پاناسونیک

در بیشتر موارد گوشی تلفن و سیم کشی برق هیچ ایراد و اشکالی ندارد. معمولا علت صدور پیام Check tel line این است که خط تلفن از مبدا قطع شده‌است. در چنین مواردی ممکن است مخابرات به دلایلی مختلف مانند نفص فنی، بدهی و … اقدام به قطع خط تلفن شما کرده باشد. در نتیجه قبل از بررسی دلایل بعدی که در ادامه بیان می‌شود، بهتر است چک کنید که خط تلفن وصل است یا قطع. برای بررسی قطعی خط تلفن می‌توانید با مخابرات تماس بگیرید. همچنین یکی از راه‌های دیگر برای چک کردن قطعی خط تلفن این است که گوشی را در منزل یکی از همسایه‌ها یا اقوام امتحان کنید. در صورتی که این پیام در خانه آن‌ها، نمایش داده نشود، یعنی خط تلفن شما قطع بوده و باید حتما برای وصل کردن آن با مخابرات تماس بگیرید.

خرابی پریز

دومین دلیل نمایش پیام check tel line در تلفن پاناسونیک مربوط به خرابی پریز می‌باشد. در این مواقع پریز به درستی کار نکرده و مانع وصل شدن گوشی می‌شود. برای بررسی اینکه آیا مشکل از پریز است، باید تلفن را به پریز تلفن دیگری در منزل وصل کنید. اگر دیگر پیام check tel line نمایش داده نشد، پس ایراد از پریز خواهدبود. اما اگر بازهم با این پیام مواجه شدید، روش‌های دیگری که در ادامه بیان می‌شود را امتحان کنید.

مشکل بررسی سیم تلفن پاناسونیک

برق خوردگی

به گفته مرکز پاناسونیک: “برخی از افراد تلفن پاناسونیک را اشتباها به جای اینکه به پریز تلفن وصل کنند، به پریز برق وصل می‌کنند. سپس بعد از اینکه تلفن را دوباره به پریز برق وصل می‌کنند، با خطای بررسی سیم تلفن پاناسونیک مواجه می‌شوند. در اغلب مواقع، برای رفع این مشکل، هیچ راهی وجود ندارد. چرا که با متصل کردن گوشی تلفن به برق، تلفن می‌سوزد!” همچنین در بیشتر موارد نیز امکان تعمیر تلفنی که دچار برق خوردگی شده‌است، وجود ندارد. اما باز هم اگر دچار این مشکل شده‌اید، حتما با بخش تعمیرات تلفن پاناسونیک تماس بگیرید. این تیم دستگاه را عیب یابی کرده و تلاش می‌کنند تا تلفن شما را تعمیر کنند.

اشکال در سیم تلفن: یکی از ایرادات رایج در مشکل بررسی سیم تلفن پاناسونیک

همانطور که گفتیم یکی از دلایل نمایش پیام مشکل بررسی سیم تلفن پاناسونیک یا همان check tel line ممکن است از خود گوشی باشد. یعنی همان سیمی که گوشی را پریز وصل می‌کند احتمال دارد خراب شده باشد. اگر این کابل پوسیده شده باشد و یا دچار خرابی شود، دیگر امکان اتصال تلفن وجود ندارد. در نتیجه شما با این پیغام مواجه خواهیدشد. در اینصورت باید کابل را تعمیر یا تعویض کنید که نیاز به هزینه بالایی ندارد. برای بررسی اینکه آیا کابل ایراد دارد یا خیر، می‌توانید تلفن را با یک سیم دیگر به پریز وصل کنید. اگر دیگر این پیام نشان داده نشد، پس مشکل از کابل بوده است. در غیر اینصورت، یعنی کابل مشکلی ندارد.

ایراد در مدار تلفن

اگر تمام روش‌های بالا را بررسی و امتحان کردید، اما باز هم مشکل و خطای برسی سیم تلفن پاناسونیک را مشاهده کردید، پس ممکن است مدار تلفن ایراد پیدا کرده باشد. منظور ما از مدار تلفن، همان برد تلفن است. برد تلفن اگر آسیب ببیند، باعث مشکلات زیادی در دستگاه می‌شود. نمایش همین پیام check tel line خود یکی از علائم خرابی برد تلفن می‌باشد.

دلایل مختلفی برای خرابی برد وجود دارد که می‌توان به ضرب خوردگی، آب خوردگی و افزایش عمر دستگاه اشاره کرد. این عوامل باعث آسیب دیدن برد شده و یا حتی می‌توانند آن را از کار بیندازند. در این مواقع باید حتما تلفن خود را به نمایندگی‌ها و بخش تعمیرات پاناسونیک برده تا بعد از بررسی‌های دقیق و فنی ایرادات آن مشخص شود.

بررسی خطای check tel line

سخن آخر

مشکل بررسی سیم تلفن پاناسونیک برای تلفن‌های زیادی از این برند و حتی سایر برندهای تلفن رخ می‌دهد. اما رفع این مشکل اگر ایراد از پریز، کابل و یا حتی مخابرات باشد، بسیار ساده است. از طرفی اگر پیام check tel line به دلیل سوختن برد یا برق خوردگی باشد، باید توسط متخصصان در این زمینه بررسی شده و تعمیر شود. اگر تلفن قابل تعمیر نبود، باید برای خرید تلفن پاناسونیک جدید اقدام نمایید. اگر درباره خطای سیم تلفن، سوالی دارید حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا متخصصان مجموعه پرتو الکامپ شما را راهنمایی کنند.

همچنین اگر قصد خرید تلفن پاناسونیک باکیفیت را دارید، می‌توانید به فروشگاه پرتوالکامپ مراجعه کنید. فروشگاه پرتوالکامپ این امکان را برای شما فراهم کرده تا علاوه بر خرید حضوری به صورت اینترنتی و از طریق وب‌سایت برای خرید تلفن بیسیم پاناسونیک اقدام نمایید. شما می‌توانید با مراجعه به سایت، مشخصات مدل‌های مختلف تلفن پاناسونیک را با یکدیگر بررسی کرده و برای خرید آن اقدام نمایید. همچنین اگر درباره خرید تلفن پاناسونیک سوالی دارید، کافیست با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید تا متخصصان ما شما را راهنمایی کنند.

سوالات متداول درباره مشکل بررسی سیم تلفن پاناسونیک

علت نمایش پیام check tel line در تلفن پاناسونیک چیست؟

نمایش پیام check tel line می‌تواند دلایل متعددی مانند خرابی پریز، کابل، خرابی مدار و قطع خط از سمت مخابرات داشته باشد. باید به ترتیب تمام اشکالات گفته شده را بررسی کنید تا علت مشکل بررسی سیم تلفن پاناسونیک را متوجه شوید و آن را رفع نمایید.

آیا می‌توان مشکل بررسی سیم تلفن پاناسونیک را رفع کرد؟

اگر ایراد از خرابی پریز و کابل باشد، می‌توان  کابل را تعویض کرد و تلفن را به پریز تلفن دیگری متصل کرد. همچنین اگر مشکل از قطع شدن خط از سمت مخابرات باشد، با تماس و پیگیری میتوان این مشکل را رفع کرد. اما اگر علت نمایش پیام check tel line خرابی مدار و برق خوردگی باشد، در بیشتر مواقع نمی‌توان کاری کرد و باید تلفن پاناسونیک جدیدی خریداری کرد. اما اگر مشکل از پریز و کابل و قطعی خط نبود، حتما تلفن پاناسونیک را به مختصصان یا بخش تعمیرات فنی پاناسونیک ببرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *