مقاله

راه‌های تشخیص هاردهای دوربین مدار بسته مناسب چیست؟

کیفیت تصاویر ضبط شده

دوربین‌های مدار بسته از کالاهای الکترونیکی هستند که امروزه کاربردهای بسیاری در انواع مکان‌ها برای افزایش امنیت دارند. اصلی‌ترین قسمت دوربین‌های مدار بسته هارد آن است که شما باید توانایی تفکیک هارد با کیفیت و مناسب را داشته باشید.  چطوری تشخیص دهیم کدام هارد مناسب دوربین مدار بسته است؟ آیا راهی هست که به کمک آن بتوان تشخیص دهید هارد دوربین مداربسته مناسب است یا خیر؟ معیارهای انتخاب یک هارد مناسب چیست؟ برای یافتن به پاسخ تمام سؤالات این چنین تا ادامه مطلب مفید با ما همراه باشید.

 

آشنایی با هارد دیسک

آشنایی با هارد دیسک

هارد دیسک یک قسمت بسیار حساس و مهم در دوربین‌های مدار بسته است که تمامی اطلاعات ضبط شده در آن ثبت می‌شود. احتمالاً شما هم تا به حال تصویرهای ضبط شده توسط دوربین‌های مدار بسته را مشاهده کرده‌اید و متوجه اهمیت هارد در این دوربین‌ها شده‌اید. هارد انتخابی شما برای کار کردن دوربین مدار بسته شما باید توانایی ثبت و نگهداری تمامی اطلاعات را داشته باشد.

از آن جایی که روزانه تعداد نصب دوربین‌های مدار بسته در سراسر دنیا در حال افزایش است، از این رو بستری را برای سازندگان هاردهای دوربین‌های مدار بسته فراهم آورده که هاردهای ساخته شده محلی امن برای ثبت وقایع را به وجود آورد.

استفاده از دوربین‌های مداربسته در مکان‌هایی همچون مدارس، بیمارستان‌ها، فروشگاه‌ها، آپارتمان‌ها و مراکز دولتی بیشترین میزان استفاده را دارد. ناگفته نماند در بسیاری از منازل نیز از دوربین‌های مدار بسته برای بالا بردن امنیت استفاده می‌کنند.

شایان ذکر است برای ضبط و دریافت تصاویر دوربین‌های مدار بسته به دستگاه‌های DVR نیاز است. از آن جایی که وظیفه اصلی دوربین‌های مدار بسته ضبط تصاویر و فیلم‌ها است، از این رو خرید هاردی که مناسب دستگاه DVR سیستم‌های مدار بسته باشد از اهمیت بالایی برخوردار است و باید متناسب با این دستگاه باشد. در ادامه به شما کمک نی‌کنیم یک هارد مناسب را برای دوربین مدار بسته انتخاب کنید.

محصولات مرتبط: دزدگیر اماکن

راه های تشخیص هاردهای دوربین مدار بسته مناسب

تا اینجای این مطلب به اهمیت هارد در دوربین‌های مداربسته و همچنین ضرورت دستگاه‌های DVR برای ضبط تصاویر دست یافته‌اید. سوالی که اینجا مطرح است این است یک هارد مناسب برای دوربین‌های مدار بسته باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ راه‌های تشخیص مناسب بودن یا نبودن این هارد چیست؟ برای تشخیص یک هارد عالی برای دوربین مدار بسته راه‌های آسانی وجود دارد که این موارد عبارتند از:

مدت زمان نگهداری تصاویر

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در هنگام انتخاب و خرید هارد دوربین مداربسته مطرح است، مدت زمان نگهداری تصاویر در آن است. هر چقدر مدت زمان بیشتری تصاویر در هارد باقی بمانند، نشان دهنده قدرت هارد و مناسب بودن آن است. امروزه برای افزایش مدت نگهداری تصاویر در حافظه هاردها از مکانیزم تشخیص حرکت و همچنین فشرده سازی فایل‌ها جهت کاهش حافظه مصرفی هارد دوربین‌های مدار بسته استفاده می‌کنند.

میزان حرکت موجود در تصویر

در هنگام خرید هارد به پشتیبانی تشخیص حرکت تصاویر حتماً دقت کنید؛ چون این کار سبب افزایش حافظه و آزاد سازی فضای ذخیره سازی هارد کمک می‌کند. چنان‌چه هارد شما از تشخیص حرکت تصاویر پشتیبانی کند، تصاویر و حرکات تکراری را در طول فیلم به طور خودکار حذف کرده و به بالا رفتن ظرفیت فیلمبرداری کمک می‌کند.

نوع و مقدار فشرده سازی

یکی از دلایل افت کیفیت تصویر استفاده از روش‌های فشرده سازی تصاویر به منظور افزایش حافظه داخلی هارد است، در هنگام خرید هارد دقت کنید از فرمت‌های فشرده شده پشتیبانی کند؛ چون در صورت پشتیبانی نکردن با فرمت‌های متنوع دچار مشکل می‌شوید. در صورتی که هارد خریداری شده توسط شما توانایی پشتیبانی از نوع‌های متفاوت فرمت‌های تبدیل شده را نداشته باشد؛ شما مجبور به خرید دوباره یک دستگاه هارد با ویژگی پشتیبانی از فرمت‌های دیگر می‌شوید.

 

کیفیت تصاویر ضبط شده

کیفیت تصاویر ضبط شده

میزان رزولوشن یک تصویر در کیفیت تصویر نهایی بسیار تأثیرگذار است به نحوی که هر چقدر رزولوشن یک تصویر بالاتر باشد، جزییات و شفافیت تصویر ضبط شده بیشتر است.

ظرفیت هارد دیسک

به هر میزانی که ظرفیت هارد دیسک خریداری شما بالاتر باشد، امکان ثبت تصاویر و فیلم‌ها نیز به همان نسبت افزایش می‌یابد. به عنوان یک پیشنهاد برای در نظر گرفتن حافظه هارد دیسک مناسب برای دوربین مدار بسته می‌توان گفت ۱ تا ۲ ترابایت حجم مناسبی برای این کار است.

سرعت دوران

هر چقدر سرعت دوران در هارد دوربین مدار بسته بالاتر باشد، سرعت ذخیره و بازیابی اطلاعات آن به همان میزان افزایش می‌یابد. مناسب‌ترین سرعت دوران برای هارد دوربین مدار بسته، ۵۴۰۰ تا ۷۲۰۰ دور در یک دقیقه است.

سرعت جستجو

یکی از بهترین مشخصه‌های هارد مناسب برای دوربین‌های مدار بسته بالا بودن سرعت جستجو برای پیدا کردن بخش خاصی از اطلاعات ذخیره شده است. از آن‌جایی که سرعت جستجو در هارد بر اساس میلی ثانیه اندازه‌گیری می‌شود، و حداقل اندازه این سرعت ۸ms است؛ از این رو یک هارد مناسب باید چیزی بین ۸_۹ میلی ثانیه سرعت داشته باشد. پس از اطلاع از راه‌های تشخیص یک هارد مناسب برای دوربین مدار بسته، حالا نوبت به شناسایی انواع هارد دردستگاه‌های دوربین مدار بسته است که با اطلاع از این نوع هاردها بتوانید نوع مناسبی را خرید کنید.

محصولات مرتبط: دوربین مداربسته آنالوگ

انواع هارد دستگاه دوربین مدار بسته

هاردهای دوربین مدار بسته انواع گوناگونی دارند که در ادامه به رایج‌ترین آن‌ها که توسط شرکت WESTERN Digital به بازار عرضه می‌شوند اشاره می‌کنیم:

هارد دسیک لیبل سفید

مناسب‌ترین نوع هارد برای بیشتر کامپیوترهای خانگی است. دقت کنید این نوع هارد برای دوربین‌های مدار بسته که ۲۴ ساعته کار می‌کنند اصلاً مناسب نیستند.

هارد دیسک لیبل بنفش

این نوع هاردها به هاردهای نظارتی هم معروفند که برای نصب روی دوربین‌های مداربسته که ۲۴ ساعته استفاده می‌شود، مناسب هستند. ناگفته نماند ظرفیت این هارد بین 1 الی ۶ ترابایت است.

هارد لیبل مشکی _قرمز

یکی از قدرتمندترین و پرکاربردترین هاردهایی که از آن می‌توان برای کامپیوترهای خانگی، سرورهای پیشرفته، دوربین‌های مدار بسته و سیستم‌های نظارتی استفاده کرد هارد لیبل مشکی_سفید است.

هارد لیبل مشکی_ سفید

این نوع هارد ارائه شده توسط شرکت سازنده آن از لحاظ کارکرد شبیه هارد لیبل بنفش همین شرکت است، با این تفاوت که برای دوربین‌های مداربسته هم مناسب است. انتخاب نوع هارد مد نظر شما باید مطابق با نوع استفاده و نیاز شما صورت بگیرد، تا بتواند پاسخگوی مناسبی برای نیاز مصرفی شما باشد.

محصولات مرتبط: دوربین مداربسته wifi

 

مزایای استفاده از هارد برای ذخیره سازی

 

مزایای استفاده از هارد برای ذخیره سازی

به وجود آمدن هاردهای دوربین مداربسته برای ذخیره سازی اطلاعات، مسلماً مزایایی نسبت به روش‌ها و وسیله‌های قدیمی ذخیره اطلاعات دارد که برخی از این مزایا عبارتند از:

فضای بیشتر برای ذخیره اطلاعات

هاردهای دوربین مدار بسته فضای ذخیره سازی بسیار بیشتری نسبت به هاردهای سیستم‌های خانگی دارند، همین موضوع یک مزیت عالی برای این نوع از هاردها می‌باشد.

کم هزینه بودن

هاردهای دوربین مدار بسته در اثر فعالیت ۲۴ ساعته از میزان کمی انرژی الکتریکی استفاده می‌کنند. این عملکرد به علت بالا نرفتن دما به سلامت دستگاه DVR نیز آسیبی نمی‌رساند.

قیمت مناسب

با توجه به ظرفیت و عملکردی که هاردهای دوربین مدار بسته دارند، می‌توان گفت از قیمت مناسبی برخوردارند. پس از اطلاع از مزایای بی‌نظیر هارد دوربین مداربسته لازم است این نکته را گوش زد کنیم که برای خرید هارد، سعی کنید فقط روی قیمت زوم نکنید؛ چون اغلب هاردها در اثر کار کردن و به مرور زمان دچار افت کیفیت می‌شوند؛ از این رو بهتر است همان اول کاری یک هارد با کیفیت و مناسب را خریداری کنید.

در هنگام خرید هارد دوربین مدار بسته به چه نکاتی توجه کنیم؟

در هنگام خرید هارد عوامل متعددی وجود دارند که بر قیمت آن تأثیر گذار هستند. شما باید این نکات را در هنگام انتخاب هارد نظر داشته باشید، برخی از این موارد عبارتند از:

در نظر گرفتن دوام و طول عمر هارد

از آنجایی که عمر مفید هاردها بین ۵_۱۰ سال می‌باشد بهتر است هارد انتخابی شما از طول عمر بالایی برخوردار باشد.

میزان رم

بهتر است سرعت چرخش دیسک یا همان میزان رم هارد دوربین مداربسته خریداری شده چیزی حدود ۳۵۰۰_ ۵۹۰۰ دور در دقیقه باشد.

قدرت کنترل لرزش

یکی از عوامل مهم در انتخاب یک هارد مناسب توانایی کنترل لرزش هارد است.

 

انتخاب مرکز مناسب برای خرید هارد

 

انتخاب مرکز مناسب برای خرید هارد

مسلماً مجموعه‌ها و مراکز فراوانی در زمینه فروش انواع هاردهای دوربین مداربسته مشغول به فعالیت هستند. در این میان اختلاف قیمت‌هایی وجود دارد که شما با انتخاب مرکز مناسب جهت خرید هارد می‌توانید از صرف هزینه‌های الکی جلوگیری کنید. شما می‌توانید با مراجعه به سایت رسمی ما از آخرین تغییرات قیمت انواع هاردهای مختلف مطلع شوید. ما در مجموعه پرتو الکامپ انواع هاردهای با کیفیت را در مناسب‌ترین قیمت به مشتریان عرضه می‌کنیم.

شما عزیزان می‌توانید سفارشات خود را از طریق سایت ما ثبت نمایید و جهت بهره‌مندی از سایر خدمات مجوعه ما با شماره‌های قرار داده شده تماس حاصل نمایید. ثبت سفارش از طریق سایت از هدر رفتن زمان و هزینه‌های الکی رفت و آمد شما عزیزان جلوگیری می‌کند.

 

جمع بندی

روزانه شاهد گسترش استفاده از انواع دوربین‌های مداربسته در مکان‌های مختلف هستیم؛ چون امنیت یک رکن اصلی برای زندگی بسیاری از افراد است. داشتن یک هارد مناسب با ویژگی‌های مناسب به ضبط با کیفیت تصاویر کمک می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از راه‌های تشخیص کیفیت هارد، یک هارد مناسب با بودجه خود خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *