مقاله

7 ویژگی دوربین مداربسته خانگی مناسب

دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته مناسب باکیفیت بالا در دنیای امروز از اهمیت بالایی برخوردار است. بیشتر برندهایی که در بازار وجود دارند خود را بهترین برند موجود در بازار می‌دانند و با تبلیغاتی که انجام می‌دهند فکر می‌کنند بهترین مدل دوربین مداربسته را برای فروش دارند. معیارهای انتخاب دوربین مداربسته بر اساس نوع کارایی و مکانی که برای نصب انتخاب می‌شود متفاوت است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید در هنگام خرید دوربین مداربسته توجه داشته باشید وضوح تصاویر این دوربین‌ها و همچنین رزولوشن بالا است. اگرچه وضوح و رزولوشن نیز نمی‌تواند باعث انتخاب بهترین دوربین باشد اما در انتخاب آن تأثیرگذار است. در ادامه این مطلب معیارهایی که برای انتخاب دوربین مداربسته وجود دارد را بیان خواهیم کرد.

محصولات مرتبط : دوربین بولت آنالوگ UVC77B1A

Security camera and house

Home security system

دوربین مداربسته خانگی چیست؟

برای بالابردن امنیت یک مکان مانند خانه‌های مسکونی و همچنین مکان‌هایی که به امنیت نیاز دارند به دوربین‌های مداربسته نیازمند هستید. دوربین‌های مداربسته خانگی که در چند سال گذشته نصب و استفاده از آن در مکان‌های مسکونی و خانه‌های آپارتمانی رواج پیدا کرده است، می‌تواند یک معیار مهم برای انتخاب مکان و محل زندگی باشد. برای اینکه بتوانید یک دوربین مداربسته خانگی انتخاب نمایید، باید به دنبال دوربین‌هایی باشید که HD، دیجیتال یا دارای آی پی هستند.

با استفاده از دوربین مداربسته خانگی می‌توانید تصاویری که به‌صورت محسوس و غیرمحسوس در اطراف محل زندگی شما یا حتی فضای داخلی خانه شما وجود دارد را ثبت نمایید و در مواقعی که به آن‌ها نیاز دارید آن‌ها را مشاهده نمایید. با استفاده از دوربین مداربسته خانگی می‌توانید از سرقت‌هایی که در محل‌های مسکونی و همچنین فضای داخلی خانه اتفاق می‌افتد، جلوگیری نمایید. بهتر است بگوییم این نوع دوربین‌های مداربسته خانگی علاوه بر اینکه جنبه حفاظتی دارند، از نظر امنیتی نیز نقش مهمی ایفا می‌کنند.

“مقالات مرتبط : 9تا از بهترین تلفن ‌های سانترال پاناسونیک

مزایا استفاده از دوربین مداربسته خانگی

از مزایای دوربین‌های مداربسته خانگی قابلیت دید در شب است. همان‌طور که می‌دانید بسیاری از سرقت‌ها در شب و در زمان تاریکی اتفاق می‌افتد که این نوع دوربین‌های مداربسته خانگی با استفاده از کیفیت بسیار بالایی در ثبت تصاویر دارد می‌تواند به‌خوبی تصاویر را با وضوح بالا ضبط نماید. از مزایای دیگر این نوع دوربین‌ها بالا بودن قدرت لنز آن‌ها است. بالا بودن قدرت لنز دوربین‌های مداربسته باعث می‌گردد تا زوم بهتری برای شناسایی افراد، اجسام و غیره صورت بگیرد.

از دیگر مزایایی که می‌توان برای این نوع دوربین‌های مداربسته خانگی بیان کرد استحکام بسیار بالا در شرایط آب‌وهوایی خوب، سرد یا بسیار گرم است. این نوع دوربین‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده است که در شرایط بسیار بد به وسایل داخلی و لنزهای داخلی آسیب وارد نشود و بتواند تصاویر را به‌خوبی و با کیفیت بالا ضبط نماید. از دیگر مزایای این نوع دوربین‌ها می‌توانیم کیفیت خوب تصاویر بعد از ثبت تصاویر به‌صورت بازپخش اشاره کنیم؛ زیرا بسیاری از دوربین‌های مداربسته معمولی کیفیت لازم برای مشاهده مجدد را ندارند پس بهتر است در هنگام خرید به این نکته نیز توجه کنید.

محصولات مرتبط : دوربین بولت آنالوگ UVC83B29R

ویژگی‌های مهم دوربین‌های مداربسته خانگی

دوربین‌های مداربسته خانگی ویژگی‌های زیادی دارند که در هنگام خرید بهتر است این نوع ویژگی‌ها را نیز در نظر بگیرید.

اندازه مناسب دوربین مداربسته خانگی

این نوع دوربین‌ها بر اساس کاربردی که دارند دارای اندازه‌های مختلفی هستند که باتوجه ‌به نیاز امنیتی خانه‌ها و محل‌های مسکونی انتخاب شوند. توصیه می‌شود اگر تصمیم به استفاده از دوربین‌ها در فضاهای بسیار بزرگ را دارید بهتر است از دوربین‌هایی استفاده کنید که بزرگ‌تر هستند و با توجه‌ به بزرگی فضا در محلی آن را قرار دهید که به تمام مکان‌ها، دوربین برای فیلم‌برداری تسلط داشته باشد.

رزولوشن و کیفیت تصویر

مهم‌ترین نکته در انتخاب دوربین مناسب، رزولوشن و وضوح تصویر دوربین است، همیشه بالاترین وضوح تصویر بهترین انتخاب نیست؛ بلکه باید با توجه ‌به طول و عرض محلی که نیاز به دوربین مداربسته دارد رزولوشن دوربین را انتخاب کنید. جانمایی دوربین باید به‌گونه‌ای باشد که در صورت نیاز، چهره فرد یا افراد به‌خوبی توسط دوربین پوشش داده شود .دوربین‌های بزرگ مداربسته که در فضاهای بیرون از منزل نصب می‌گردند، علاوه بر فیلم‌برداری مناسب، می‌توانند سارقان را از محل دزدی دور کنند.

“مقالات مرتبط : پیغام line in use در تلفن پاناسونیک چیست؟

کنترل از راه دور، دوربین‌های مداربسته

یکی از ویژگی‌های خوب دوربین‌های مداربسته خانگی داشتن کنترل از راه دور بسیار مناسب و پیشرفته است. شما می‌توانید با استفاده از موبایل و همچنین اینترنت از راه دور این نوع دوربین‌ها را کنترل و مشاهده کنید. دوربین‌های مداربسته ip نوعی از دوربین‌ها هستند که از طریق اینترنت متصل می‌گردند و از راه دور کنترل می‌شوند. البته دوربین‌هایی که از نوع آی پی هستند از دوربین‌های مداربسته معمولی خانگی گران‌قیمت‌تر هستند.

محصولات مرتبط : دوربین بولت آنالوگ UVC85B19B

سیستم ضبط صدا و میکروفن دوربین‌های مداربسته خانگی

با پیشرفت تکنولوژی به دوربین‌های مداربسته خانگی قابلیت ضبط صدا همراه با ضبط تصاویر اضافه شد؛ در نتیجه در هنگامی‌که تصاویر به‌صورت شفاف و با وضوح بالا ضبط می‌گردند صدا نیز به آن‌ها اضافه خواهد شد.

سازگاری مناسب دوربین‌های مداربسته با آب‌وهوای مناسب

از ویژگی‌های خوب این دوربین‌ها سازگاری با شرایط بسیار گرم و بسیار سرد است. این دوربین‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که در صورت ایجاد هوای سردوگرم دچار مشکل نمی‌شوند و به‌صورت درست و دقیق به ضبط صدا و تصویر می‌پردازند.

مزایا استفاده از دوربین مداربسته خانگیمزایا استفاده از دوربین مداربسته خانگی

شناسایی کردن حرکت دوربین‌های مداربسته

این دوربین‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند به‌راحتی حرکت را شناسایی کنند؛ در نتیجه در جاهای امنیتی و برای حفاظت از منازل مسکونی و خانه‌ها بسیار مناسب به نظر می‌رسند. به این صورت که دوربین‌های مداربسته می‌توانند با شناسایی حرکت افراد ناشناس سیستم هشدار را روشن کنند و به مراکز تحت کنترل اطلاع دهند.

خرید دوربین مداربسته خانگی

برای خرید دوربین مداربسته خانگی بعد از بررسی تمام ویژگی‌ها و انتخاب دوربین مداربسته، می‌توانید با استفاده از سایت ما خرید خود را تکمیل نمایید. درصورتی ‌که به اطلاعات بیشتری برای خرید نیاز دارید می‌توانید اطلاعات لازم و همچنین سایز موردنظر را با کمک مشاوران ما انتخاب کنید.

محصولات مرتبط : دوربین بولت آنالوگ UVC24B48R

قیمت دوربین مداربسته خانگی

این نوع دوربین‌ها بر اساس لنز و همچنین میزان کارایی قیمت آن‌ها مشخص می‌شود. برای نمونه اگر تصمیم به خرید دوربینی دارید که بتواند حرکت اشخاص را نیز شناسایی کند و به‌صورت پیشرفته به ضبط تصاویر بپردازد باید مبلغ بیشتری بپردازید. اگر تنها به دوربینی نیاز دارید که تصاویر را برای جلوگیری از سرقت ضبط کند، می‌توانید یک دوربین مداربسته معمولی خریداری نمایید.

کلام آخر

دوربین‌های مداربسته خانگی از آن دسته دوربین‌هایی هستند که برای کنترل منازل مسکونی چه در داخل و چه در فضای بیرونی استفاده می‌شوند. این نوع دوربین‌ها بر اساس رزولوشن و همچنین میزان شفافیت، قیمت متفاوتی خواهند داشت و خدمات متعددی را در اختیار مشتریان قرار خواهند داد. از ویژگی‌های این نوع دوربین‌های مداربسته می‌توانیم به وضوح کامل در شب و همچنین شناسایی حرکات اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *