مقاله

دزدگیرها به چند دسته تقسیم می‌شوند‌؟

دزدگیر

دزدگیر یکی از ابزارهای مناسب برای جلوگیری از آسیب‌های مالی در محیط‌های مختلف محسوب می‌شود. از آنجایی که استفاده از دزدگیر در مکان‌های مختلف استفاده می‌شوند، تنوع زیادی در تولید دارند. انواع دزدگیر با ویژگی‌های مختلفی در کشور تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند. از انواع دزدگیر برای امن کردن منزل، محل کار و ماشین استفاده شده و عملکردهای هر یک مختلف و متفاوت است. مجموعه پرتوالکامپ در نظر دارد انواع دزدگیر را برای شما به طور کامل شرح دهد. ‌برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

دزدگیر چیست؟

به سیستمی که هنگام شکستن قفل یا ورود به حریم شخصی افراد آلارم می‌دهد، دزدگیر می‌گویند. آلارم دزدگیرها با یکدیگر متفاوت است. این سیستم می‌تواند با ایجاد صدا نور یا تماس تلفنی شما را از وضعیت مکانی که دزدگیر روی آن نصب شده است مطلع سازد. دزدگیر را به عنوان یک سیستم حفاظتی امنیتی شناخته شده و سرقت‌ها را کاهش میدهد. ساختار دزدگیرها با یکدیگر یکسان بوده ولی با تنوع بالایی تولید می‌شوند. هر کدام از دزدگیرها با توجه به مکانی که مورد استفاده قرار می‌گیرند دارای ویژگی‌ها و مزایای گوناگونی هستند.

دزدگیر

بیشتر بدانید: چرا ریموت دزدگیرم کار نمی‌کند؟

انواع دزدگیر

انواع دزدگیر با توجه به مکانی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، انتخاب می‌شوند. از آنجایی که دزدگیرها ویژگی‌های خاصی دارند باید در انتخاب آنها دقت زیادی داشته باشید. برخی از دزدگیرها آلارم‌دهنده بوده و صدای زیادی را تولید می‌کنند. این سیستم دزدگیر برای مکانی مناسب است که همیشه در دسترس شما قرار داشته باشد. برخی از دزدگیرها نیز در هنگام خطر با شماره‌های ذخیره شده در خود تماس گرفته و اعلام خطر می‌کنند.

برخی دیگر از دزدگیرها دارای سیستم هوشمند بوده و از طریق اپلیکیشن با شما تماس می‌گیرند. اگر بخواهید امنیت بسیار زیادی را در محل شغلی یا منزل خود ایجاد کنید، می‌توانید از شرکت‌های حفاظتی استفاده کنید. شرکت‌های حفاظتی با نصب سیستم دزدگیر در محل مورد نظر شما در صورت اعلام خطر به محل اعزام می‌شوند. از انواع دزدگیر‌ها می‌توان به دزدگیر منزل، دزدگیر ماشین، دزدگیر آژیرزننده، دزدگیر سیمکارتی، دزدگیر فروشگاه و غیره اشاره نمود. هر یک از این دزدگیرها سیستم آلارم‌دهنده مناسبی برای اماکن مختلف دارند.

دزدگیر

محصولات مرتبط: دزدگیر سیم کارتی مدل A570 آنیک

 دزدگیر منزل

دزدگیر منزل دارای تعدادی زون است. تعداد زون‌ها منجر به قابلیت و کارکرد بهتر دزدگیر خواهند شد. سنسورهای دزدگیر به هریک از زونها متصل شده و فعال خواهند شد. سیم کارتی که روی دزدگیرهای منزل قرار دارد در صورت ایجاد خطر با صاحب دزدگیر تماس می‌گیرند. اگر پس از نصب دزدگیر در یک منزل شخصی بخواهد قفل درب را بشکند یا به منزل دستبرد بزند دزدگیر مطلع شده و با صاحب خود تماس می‌گیرد. اگرچه در هنگام خرید دزدگیر منزل با تنوع زیادی روبرو می‌شوید اما اساس کار همه آن‌ها یکی است.

 دزدگیر ماشین

یکی دیگر از انواع دزدگیرهایی که روزها مورد توجه قرار دارد، دزدگیر ماشین نامیده می‌شود. دزدگیر ماشین نیز در صورت ایجاد خطر یک سیستم صوتی فعال داشته که شما را از خطر مطلع می‌سازد. دزدگیر ماشین انواع مختلفی داشته که با توجه به نیاز شخصی خود می‌توانید انواع آن را خریداری نمایید.

 دزدگیر آژیر زننده

برای اماکن دارای نگهبان می‌توان از دزدگیر آژیر زننده استفاده نمود. این دزدگیرها برای مکان‌هایی که نگهبان در همان مکان حضور داشته باشند، مناسب هستند. با شنیدن صدای دزدگیر، نگهبان به سرعت خود را به محل مورد نظر می‌رساند. این دزدگیر نصب ساده‌ای داشته و هزینه زیادی برای خرید آن‌ها نیاز نیست.

 دزدگیر تلفن‌کننده

یکی از انواع دزدگیرها با نام دزدگیر تلفن‌کننده شناخته می‌شود. این دزدگیر نیز امنیت کافی را برای مکان مورد نظر شما به وجود خواهد آورد. پس از اینکه این دزدگیرها احساس خطر داشته باشد با یکی از ۳ یا ۱۰ شماره ذخیره شده در خود تماس می‌گیرند. هر کدام از شماره‌ها که پاسخ دهد، به شماره دیگر زنگ نمی‌زند. دزدگیر تلفن کننده شامل دو نمونه تلفن کننده‌های خط ثابت و تلفن کننده‌های سیم‌کارتی تقسیم می‌شوند. دزدگیرهای تلفن کننده خط ثابت باید از این سیم کشی تلفن برای ارتباط استفاده نمایند.

دزدگیر‌های سیم کارتی نیز همانطور که از اسمشان مشخص است به صورت بی‌سیم از طریق یک سیمکارت فعالیت می‌کنند. برای مکان‌هایی که دارای خط تلفن نیستند، باید از دزدگیر‌های سیم کارتی استفاده نمود. دزدگیر‌های سیم کارتی دارای یک سیستم هوشمند و کنترل از راه دور هستند. در مکان‌هایی که دسترسی به خط تلفن شهری وجود ندارد نصب دزدگیرهای سیم کارتی گزینه‌ای مناسب شناخته می‌شود. انواع این دزدگیرها با هزینه‌های مختلفی به فروش می‌رسند.

دزدگیر

بیشتر بدانید: چگونه دوربین مداربسته را به گوشی وصل کنیم؟

چگونه دزدگیر مناسب را انتخاب کنیم؟

انتخاب دزدگیر مناسب این روزها دغدغه افراد زیادی شده است. برای خرید و انتخاب دزدگیر باید به هدف خود دقت داشته باشید. در صورتی که شما در مکان مورد نظر حضور نداشته باشید باید دزدگیرهای سیمکارتی را به عنوان تلفن کننده استفاده نمایید. در هنگام خرید دزدگیر باید به نکات زیادی توجه داشته باشید. انتخاب یک مجموعه معتبر برای خرید شما اهمیت زیادی دارد. انتخاب یک برند معتبر و پرداخت هزینه مناسب و به صرفه با توجه به کیفیت دزدگیر باید رعایت شود. این روزها خرید غیر حضوری گزینه‌ای مناسب برای خرید دزدگیر شناخته می‌شود. شما می‌توانید بدون محدودیت در هر زمان و مکانی که حضور داشته باشید به راحتی انواع دزدگیر را خریداری کرده و از فرد متخصص بخواهید آن را در مکان مورد نظر شما نصب نمایند.

سخن پایانی

با توجه به مطالب بالا متوجه شدیم که دزدگیرها انواع مختلفی دارند. باید با توجه به مکان مورد نظر شما و بودجه‌ای که در نظر دارید انواع دزدگیر را خریداری کرده و در محل نصب نمایید. نصب دزدگیر باید توسط افراد متخصص انجام شود تا این سیستم به درستی کار کرده و در صورت خطر اعلان مناسبی را برای شما ارسال نماید. برای امنیت و آرامش بیشتر باید از انواع دزدگیر استفاده نمود. هرچه کیفیت دزدگیر انتخابی شما بیشتر باشد کوچکترین خطرها نیز نمی‌توانند آسیبی به سرمایه و جان شما وارد کنند. اگر تجربه‌ای در استفاده از هرکدام از انواع دزدگیر دارید آن را با ما به اشتراک بگذارید. برای دریافت اطلاعات بیشتر باشماره‌های مجموعه پرتوالکامپ تماس بگیرید. همکاران ما اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *