مقاله

از سایلنت درآوردن گوشی بیسیم پاناسونیک

از سایلنت درآوردن گوشی بیسیم پاناسونیک

تلفن پاناسونیک یکی از باکیفیت‌ترین تلفن‌ها در بازار است. پاناسونیک به دلیل ایجاد قابلیت‌های زیاد و کاربردی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد، به یکی از بهترین برندها در بازار ایران تبدیل شده است. پاناسونیک تلفن‌ها را در سه مدل رومیزی، بیسیم و سانترال به فروش می‌رساند. البته قابلیت و امکانات با توجه به مدل هر تلفن با هم متفاوت می‌باشد و طبیعتا قیمت تلفن پاناسونیک نیز با توجه به  قابلیت‌ها متفاوت می‌باشد. در این مقاله قصد داریم ابتدا قابلیت‌های تلفن بیسیم پاناسونیک را بیان کنیم و سپس به سراغ فعال کردن یکی از قابلیت‌های آن یعنی Silent برویم. سپس نحوه از سایلنت درآوردن گوشی بیسیم پاناسونیک و نحوه اطلاع از تماس‌های دریافتی در این وضعیت را به طور کامل توضیح می‌دهیم. برای آشنایی کامل با تلفن بیسیم پاناسونیک حتما تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

قابلیت‌های تلفن بیسیم پاناسونیک

تلفن بی سیم پاناسونیک قابلیت‌های متفاوتی دارد. در ادامه قصد داریم برخی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین قابلیت‌های تلفن‌های بیسیم این برند را بیان کنیم.

منشی تلفنی

یکی از جذاب‌ترین قابلیت‌های تلفن بی سیم پاناسونیک، منشی تلفنی یا همان اپراتور گویا می‌باشد. اگر در خانه حضور نداشته باشید و به تماس دریافتی پاسخ ندهید، منشی تلفنی، پیغام فرد تماس گیرنده را برای شما ضبط می‌کند. سپس شما می‌توانید سر فرصت به پیغام گوش داده و اگر خواستید به آن پاسخ دهید. همچنین به این نکته دقت کنید که برخی از تلفن‌های بیسیم پاناسونیک، قابلیت منشی تلفنی را ندارند. اگر این موضوع برای شما دارای اهمیت است حتما مشخصات تلفن بی سیم را بررسی نمایید. اما نحوه کار کردن منشی تلفنی به چه صورت است؟

منشی تلفنی ابتدا یک پیغام خوش آمدگویی برای فردی که تماس گرفته است، پخش می‌کند. فرد پشت خط بعد از شنیدن صدای بوق می‌تواند صدای پیغام خود را برای شما بگذارد. سپس منشی تلفنی این پیغام را برای شما ضبط می‌کند. البته گوشی بیسیم پاناسونیک صدای ضبط شده را همیشه ذخیره نمی‌کند. مدت زمانی که منشی تلفنی پیام فرد تماس گیرنده را ذخیره می‌کند، بسته به مدل تلفن متفاوت است. برخی از مدل‌های تلفن بی سیم پاناسونیک فقط می‌توانند 11 دقیقه و برخی حتی تا یک ساعت نیز پیغام را برای شما ذخیره خواهندکرد.

مسدود کردن تماس‌ها با استفاده از قابلیت لیست سیاه

برخی از مدل‌های تلفن بیسیم پاناسونیک به شما این امکان را می‌دهند تا شماره‌های مزاحم، تبلیغاتی و ناشناس را در لیست سیاه یا Black List قرار دهید. تعداد شماره‌هایی که می‌توانید در لیست سیاه قرار دهید، با توجه به مدل تلفن باهم متفاوت است. بعضی از مدل‌های تلفن بی سیم پاناسونیک، دارای یک دکمه Call black هستند. شما می‌توانید با فشردن این دکمه، شماره‌ای که تماس گرفته را به راحتی داخل لیست سیاه قرار دهید. همچنین هر زمان که مایل بودید، می‌توانید شماره مسدود شده را از بلک لیست خارج نمایید تا مجددا بتوانند با شما تماس بگیرند.

قابلیت silent در گوشی بیسیم پاناسونیک

قابلیت Silent

اگر می‌خواهید استراحت کنید، می‌توانید گوشی بیسیم پاناسونیک را روی سایلنت قرار دهید. با استفاده از این قابلیت  قادر خواهید بود تا زمانی که قصد ندارید، تلفنی را جواب دهید، صدای آن را قطع کنید. زمانی که تلفن را روی حالت سایلنت قرار دهید، اگر کسی با شما تماس بگیرد، هیچ صدایی از دستگاه شما شنیده نخواهد شد و شما حتی متوجه نمی‌شوید که کسی با شما تماس گرفته است.

برخی از تلفن‌ها نیز دارای قابلیت Night هستند. این قابلیت مانند سایلنت می‌باشد. اما در منوی اصلی، یک گزینه‌ به نام Night وجود دارد که به دارای دو گزینه on و off می‌باشد که می‌توانید آن را فعال یا غیر فعال کنید. برای قراردادن تلفن بیسیم پاناسونیک در وضعیت silent باید چند مرحله طی کنید که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

روش‌های مختلف برای قراردادن تلفن بی سیم پاناسونیک در وضعیت silent

زمانی که تلفن‌های پاناسونیک در وضعیت سایلنت قرار می‌گیرند، صدای زنگ تلفن به طور کامل قطع می‌شود. در نتیجه اگر کسی با شما تماس گرفت، فقط صفحه نمایش تلفن روشن خواهدشد. این قابلیت در تمام مدل‌های تلفن پاناسونیک و حتی تلفن‌های همراه وجود دارد. اما چگونه باید تلفن بی سیم پاناسونیک را در وضعیت Silent قرار داد؟ در ادامه روش‌های مختلف سایلنت کردن تلفن بی سیم پاناسونیک را برای شما توضیح می‌دهیم:

  • برخی از تلفن‌های دارای یک دکمه Mute هستند. زمانی که این دکمه را فشار دهید، صدای زنگ تلفن به طور کامل قطع خواهدشد. اگر دستگاه تلفن شما این دکمه را ندارد، روش بعدی که از طریق کد است را امتحان کنید.
  • روش دوم برای سایلنت کردن گوشی بی سیم پاناسونیک این است که در ابتدا گزینه Menu را فشار دهید. سپس #160 را وارد کنید. بعد از واردکردن این کد، می‌توانید با استفاده از کلید جهت نمای پایین، صدای تلفن را قطع نمایید. در اخر کلمه Save را زده و از طریق دکمه  off از منو خارج شوید.
  • صدای تلفن‌های بیسیم پاناسونیک، در چندین سطح قابل کم یا زیاد شدن است. یکی از راه‌ها برای بیصدا کردن تلفن بیسیم پاناسونیک، قرار دادن صدا در پایین‌ترین مرحله می‌باشد. قرار دادن صدا در پایین ترین مرحله همان قطع کامل است. با استفاده از این روش نیز می‌توانید دستگاه تلفن خود را در وضعیت Silent تنظیم کنید.

نحوه از سایلنت در آوردن تلفن بیسیم پاناسونیک

چگونگی از سایلنت درآوردن گوشی بیسیم پاناسونیک

برای از سایلنت درآوردن گوشی بیسیم پاناسونیک، باید دوباره مراحلی که در بخش قبل بیان شده است را طی کنید. برای مثال اگر دکمه Mute را فشار داده‌اید، فقط کافیست دوباره این دکمه را فشار دهید تا تلفن از حالت سایلنت خارج شود. همچنین دورباره می‌توانید کد #160 را فشرده و با کلید جهت نمای بالا، صدای تلفن را افزایش دهید. در نهایت نیز اگر صدا را در پایین ترین مرحله گذاشته‌اید، کافیست صدای آن را دوباره زیاد کنید تا گوشی بیسیم پاناسونیک از سایلنت در آورده شود.

نحوه اطلاع از تماس‌های دریافتی در وضعیت silent

زمانی که تلفن بی سیم پاناسونیک در وضعیت سایلنت قرار بگیرد، دیگر اگر کسی تماس بگیرد، شما متوجه نخواهیدشد. در این شرایط تنها روش برای فهمیدن تماس‌های دریافتی، نمایشگر تلفن‌ها هستند. به گفته بازتاب” تمام تلفن‌های پاناسونیک، دارای یک نمایشگر هستند. این صفحه نمایش در بسیاری از مدل‌ها، از یک نور پس زمینه نیز بهره می‌گیرد. در نتیجه زمانی که تلفن شما در وضعیت سایلنت قرار دارد و فردی با شما تماس میگیرد، LCD  و صفحه نمایشگر شما روشن خواهدشد.” اگر نمایشگر تلفن بی سیم شما دارای نور پس زمینه نباشد، اصلا نمی‌توانید متوجه شوید که کسی با شما تماس گرفته است. فقط زمانی که سر وقت تلفن بروید، متوجه تماس‌های از دست رفته خواهید شد.

سخن آخر

در این مقاله به توضیح کامل نحوه سایلنت کردن و از سایلنت درآوردن گوشی بیسیم پاناسونیک پرداختیم. در صورتی که قصد دارید تلفن پاناسونیک خود را در حالت بیصدا قرار دهید، حتما روش‌هایی که گفته شده را انجام دهید. اگر درباره سایلنت کردن و از سایلنت درآوردن گوشی بیسیم پاناسونیک سوالی داشتید، حتما در بخش نظرات بیان کنید تا شما را راهنمایی کنیم. همچنین اگر قصد خرید تلفن بی سیم پاناسونیک باکیفیت را دارید، حتما سری به فروشگاه پرتوالکامپ بزنید. فروشگاه پرتوالکامپ با عرضه انواع تلفن پاناسونیک باکیفیتف به یکی از فروشگاه‌های معتبر در این زمینه تبدیل شده است. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی و از طریق فروشگاه پرتوالکامپ برای خرید تلفن بی سیم پاناسونیک اقدام نمایید. اگر در هنگام خرید سوالی داشتید، کافیست با شماره درج شده تماس بگیرید. متخصصان فروشگاه اینترنتی پرتوالکامپ به شما در خرید بهترین تلفن بیسیم پاناسونیک کمک می‌کنند.

سوالات متداول درباره از سایلنت درآوردن تلفن بی سیم پاناسونیک

چگونه می‌توان تلفن بی سیم پاناسونیک را در وضعیت سایلنت قرار داد؟

برای قراردادن گوشی بیسیم پاناسونیک در وضعیت سایلنت، باید از دکمه mute استفاده کنید. اگر این دکمه روی تلفن شما وجود نداشت، با زدن کد #160 و کلید جهت‌نمای پایین تلفن را در وضعیت سایلنت قرار دهید. همچنین اگر صدا را در پایین ترین حد ممکن قرار دهید، صدای تلفن قطع خواهدشد. فعال کردن حالت night نیز باعث قطع شدن تلفن بیسیم پاناسونیک خواهدشد.

چگونه برای از سایلنت درآوردن گوشی بیسیم پاناسونیک اقدام کنیم؟

برای از سایلنت درآوردن گوشی بیسیم پاناسونیک، باید دکمه mute را فشار دهید و یا دوباره با زدن کد #160 با کلید جهت نمای بالا، صدای تلفن را از حالت سایلنت درآورید. همچنین اگر صدای تلفن روی پایین‌ترین میزان قرار داده‌اید، باید دوباره صدای آن را زیاد کنید.

چگونه در وضعیت سایلنت از تماس‌ها مطلع شویم؟

وقتی تلفن در وضعیت سایلنت باشد، فقط نمایشگر تلفن یا همان LCD روشن می‌شود. البته اگر نمایشگر شما، نوری در پس زمینه نداشته باشد، نمی‌توانید متوجه تماس‌ها شوید و فقط با چک کردن تلفن بیسیم متوجه تماس‌ها خواهیدشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *