مقاله

تشخیص باتری اصلی تلفن پاناسونیک

نحوه تشخیص باتری اصلی پاناسونیک

همه ی ما روزانه در محل کار یا خانه خود برای برقراری تماس از تلفن ها، و به خصوص تلفن های بیسیم، استفاده می کنیم. زمانی که صحبت از تلفن بیسیم می شود، ناخودآگاه نام برند پاناسونیک در ذهنمان نقش می بندد؛ چراکه شرکت پاناسونیک در زمینه تولید گوشی‌ های تلفن و لوازم جانبی مربوط به آن، همواره پیشتاز بوده و در صدر جدول تولیدکنندگان تلفن‌ های بیسیم و رومیزی قرار داشته است. یکی از دغدغه‌ های همیشگی کاربران تلفن‌ های بیسیم این شرکت ژاپنی، تشخیص باتری اصلی تلفن پاناسونیک بوده است. با توجه به افزایش روز افزون محصولات تقلبی در بازار و شباهت زیادی که با نمونه‌ های اوریجینال دارند، تشخیص کالاهای اصلی از جمله باتری اصلی تلفن پاناسونیک به امری دشوار تبدیل شده و مستلزم آن است که پیش از اقدام به تهیه باتری، نکاتی را در رابطه با تشخیص باتری اصلی تلفن پاناسونیک در نظر بگیرید.

 

ویژگی‌های باتری اصلی تلفن پاناسونیک

کشور تولید کننده باتری

بر خلاف باور عمومی، کالاهای تولیدی کشور چین، همیشه از کیفیت نامطلوب برخوردار نیستند و گاها نمونه های اوریجینال کالاها در این کشور تولید و عرضه می شوند. باتری‌ های تلفن پاناسونیک از این دست کالاها می باشند؛ برخی فکر می کنند که به علت ژاپنی بودن شرکت پاناسونیک، همه ی محصولات و لوازم جانبی آن باید در کشور ژاپن تولید شوند؛ حال آن که نمونه اوریجینال باتری‌ های تلفن های بیسیم پاناسونیک صرفا در کشور چین تولید می شوند؛ بله، درست است که مبدأ اصلی برند پاناسونیک کشور ژاپن می باشد، اما این شرکت، محصولات خود را در دیگر کشورها نظیر ویتنام، مالزی و چین نیز تولید و عرضه می کند. بنابراین اولین نکته ای که در هنگام تشخیص باتری اصلی تلفن پاناسونیک باید در نظر بگیرید، این است که این محصول ساخت کشور چین باشد.

 

راه دیگر تشخیص باتری اصلی تلفن پاناسونیک، کیفیت و نوع بسته بندی باتری

باتری های اصلی تلفن پاناسونیک که پیشتر گفتیم که در کشور چین تولید می شوند، از بسته بندی بسیار با کیفیت و دقیقی برخوردارند. به طوری که هیچ گونه بی نظمی در بسته بندی و محل قرار گیری باتری‌ها در بسته خود مشاهده نمی شود. همچنین نوشته‌ های روی باتری‌ های اوریجینال پاناسونیک نیز با نمونه های تقلبی تفاوت دارد. نوشته‌ های روی نمونه اصلی باتری پاناسونیک، برجسته و کاملا خوانا می‌ باشند و هیچ گونه رنگ رفتگی یا تداخل رنگی در آن‌ها مشاهده نمی‌شود. در حالی که نمونه‌ های تقلبی، فاقد این برجستگی‌ها بوده و بدلیل تداخل رنگ ها و درهم رفتگی نوشته ها، از خوانایی خوبی برخوردار نیستند.

باتری اصل پاناسونیک

وزن و ابعاد ساخت باتری

در سراسر دنیا، استاندارد خاصی برای تولید باتری با ابعاد و وزن مشخص وجود دارد. باتری های اصلی تلفن های پاناسونیک، از این استاندارد پیروی کرده و در ابعاد و وزن کاملا استاندارد و دقیق تولید می شوند؛ اما نمونه های تقلبی این کالا، از این استاندارد پیروی نمی کنند و با در دست گرفتن آن ها، متوجه تفاوت وزن و ابعاد ساختشان با نمونه های اصلی خواهید شد. بنابر این، توجه به اندازه و وزن دقیق باتری، از دیگر نکاتی است که باید در هنگام تشخیص باتری اصلی تلفن پاناسونیک مد نظر قرار دهید.

 

نقش برچسب یا هولوگرام نصب شده روی باتری در تشخیص باتری اصلی تلفن پاناسونیک

باتری های شرکت پاناسونیک در مدل های مختلف تولید و روانه بازار می شوند. نوع خاصی از این باتری ها که با نام «لیتیوم-یونی» شناخته می شوند، با هولوگرام خاصی به رنگ نقره ای و سیاه عرضه می شوند که این هولوگرام، یا روی نمونه های تقلبی وجود ندارد، یا در صورت وجود، از کیفیتی بسیار نامطلوب و نوشته ها و علائم ناخوانا برخوردار بوده و به سادگی قابل تشخیص است. توجه به این هولوگرام در موقع بررسی و خرید مدل لیتیوم یونی این باتری ها، نکته ای است که می تواند شما را در هنگام تشخیص اصلی یا تقلبی بودن باتری پاناسونیک یاری کند.

 

لبه ها و محل اتصالات باتری

باتری های تولید شده توسط شرکت پاناسونیک، با جزئیات بسیار دقیق و کاملا بی نقص تولید می شوند. لبه های این باتری ها کاملا یکدست و بدون ناهمواری بوده و از صیقل ملموسی برخوردارند. همچنین در محل اتصال قطب های باتری نیز هیچ بی نظمی در ساخت و مونتاژ دیده نمی شود و همه ی قسمت ها در بهترین شکل خود تولید شده اند. حال آن که در نمونه های تقلبی، فوررفتگی ها و برآمدگی ها و بیرون زدگی هایی به خصوص در محل اتصالات وجود دارد که نشان از اوریجینال نبودن باتری می باشد. باتری پاناسونیک

تاریخ تولید و انقضای باتری

در بعضی از مدل‌های باتری های تولیدی شرکت پاناسونیک، تاریخ تولید و تاریخ انقضا درج می شود. این تاریخ تولید و انقضا تنها در برخی از مدل‌ها مشاهده می شود. اگر این مورد روی باتری مشاهده نشود، حاکی از اصل نبودن آن نیست!‌؛ بلکه نکته‌ای که باید در هنگام تشخیص باتری اصلی تلفن پاناسونیک از طریق تاریخ تولید و انقضا به آن توجه کنید، این است که در صورت وجود تاریخ تولید و انقضا روی باتری، تاریخ های درج شده روی بسته بندی باتری و تاریخ مندرج روی بدنه ی باتری باید با یکدیگر هماهنگ باشند و تفاوتی در آن ها مشاهده نشود. در نمونه های تقلبی باتری های پاناسونیک، این تاریخ‌ها دارای تناقض هستند.

 

سخن آخر

اگر تشخیص باتری اصلی تلفن پاناسونیک از طریق روش‌های مذکور برای شما امری دشوار بوده و نگران این هستید که باتری که تهیه می کنید باز هم اوریجینال نباشد و به دستگاه شما آسیب بزند، ما به شما توصیه می کنیم که خرید خود را تنها از نمایندگی ها و فروشگاه های معتبر شرکت پاناسونیک انجام دهید تا جای هیچ نگرانی از این بابت باقی نماند. همچنین در هنگام خرید، به قیمت باتری توجه کنید؛ باتری های اصلی شرکت پاناسونیک از قیمت بالاتری نسبت به نمونه های تقلبی خود برخوردارند و لازم است این نکته را نیز در هنگام خرید خود مد نظر قرار دهید.

 

سوالات متداول درباره تشخیص باتری اصلی تلفن پاناسونیک

عمر مفید باتری های اصلی تلفن پاناسونیک چقدر است؟

اگر باتری که تهیه کرده اید، اصلی بوده و همچنین شارژ و استفاده از آن به درستی انجام شود، حدودا 2 سال بطور مفید برای شما کار می کند.

چه زمانی نیاز به تعویض باتری است و چگونه متوجه شویم عمر باتری تمام شده است؟

اگر زمانی که گوشی تلفن را روی پایه می گذارید، باتری شارژ نمی شود، و یا در حالتی که شارژ باتری کامل است و در حین مکالمه به سرعت خالی می شود، نیاز به تعویض آن دارید؛ زیرا باتری سالم، می تواند حداقل 4 ساعت در حین مکالمه شارژدهی داشته باشد.

در چه صورت باتری تلفن پاناسونیک آسیب می بیند و نیاز به تعویض دارد؟

قرار دادن گوشی تلفن روی پایه و شارژ کردن مداوم باتری، پس از مدتی منجر به خرابی باتری و از کار افتادن آن می شود. پیشنهاد می شود گوشی تلفن را پس از شارژ شدن کامل باتری، از روی پایه بردارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *