مقاله

ساخت ماکت دوربین مداربسته

دوربین مداربسته

با پیشرفت سطح دانش نسل بشر، دیوارهای بلند دور تا دور خانه، جای خود را به دوربین‌های مداربسته داده‌اند. با پا به عرصه گذاشتن دوربین‌های مداربسته، امنیت خانه‌ها، محل‌های کار و بانک‌ها با پیشرفتی چشمگیر همراه شد. متاسفانه قیمت تمام شده برای مجهز کردن تمام خانه به این دوربین‌ها، قدری گران است؛ بنابراین مردم دست به خلاقیتی تازه زده و از ماکت دوربین مداربسته برای ترساندن سارقان و جلوگیری از سرق آن‌ها، استفاده می‌کنند. اگر به ساخت ماکت دوربین مداربسته علاقه دارید، ادامه این مطلب را از دست ندهید!

محصولات مرتبط : دوربین بولت آنالوگ UVC24B48R

ماکت دوربین مداربسته چیست؟

ماکت دوربین مداربسته، نوعی ابزار پیشگیری از سرقت است که ظاهری مشابه دوربین‌های مداربسته واقعی دارد. این ماکت‌ها فقط برای جلوگیری و ترس سارقان و مزاحمان مورد استفاده قرار می‌گیرند و کاربرد دیگری ندارند. به طور معمول این ماکت‌ها را به طور عمدی در معرض دید قرار می‌دهند؛ بنابراین مزاحمان با دیدن ماکت دوربین مداربسته، گمان می‌کنند که مکان تحت نظر است.

به کار بردن این ماکت‌ها به حدی همه‌گیر شد که شرکت‌های سازنده به فروش آن‌ها روی آوردند. از جمله انواع ماکت دوربین مداربسته می‌توان به مواردی نظیر ماکت دوربین مداربسته چشمک زن، ماکت دوربین مداربسته بولت یا موتوردار و… اشاره کرد.

محصولات مرتبط : دوربین بولت آنالوگ UVC85B19B

نکاتی برای تشخیص دوربین مداربسته از ماکت دوربین مداربسته

برخی از ماکت‌های دوربین مداربسته به قدری مشابه نمونه واقعی‌شان هستند که تشخیص آن‌ها بسیار سخت خواهد بود. در ادامه به بررسی نکاتی خواهیم پرداخت که به شما در تشخیص دوربین مداربسته واقعی از ماکت دوربین مداربسته، کمک می‌کنند. این موارد به شرح زیر هستند:

  • چراغ‌هایLED
  • پوشش و جنس بدنه دوربین
  • محل نصب
  • سیم‌ها و کابل
  • نوع دوربین
  • لوگو و نام تجاری برند دوربین
  • ردیابی حرکت

“برای مطالعه ی بیشتر: 7 ویژگی دوربین مداربسته خانگی مناسب

LEDهای دوربین را چک کنید

نور IR در اکثر دوربین‌های مداربسته وجود داشته و وظیفه‌ای مهم را بر عهده دارد. با کمک این نور، دوربین‌های مداربسته قادر خواهند بود تا در شب نیز به فیلمبرداری و نظارت خود ادامه دهند. قابلیت دید در شب این دوربین‌ها، کاملاً به نور مادون قرمز وابسته است؛ بنابراین در دوربین‌های مداربسته از LEDهای قرمز استفاده می‌کنند.

از طرفی برخی از دوربین‌های مداربسته برای این کار از نور مرئی و سفید کمک می‌گیرند. در گذشته ماکت‌های دوربین مداربسته، فاقد چراغ بوده و به راحتی توسط چشمانی ماهر، شناسایی می‌شدند؛ اما این مشکل با ورود ماکت‌های دوربین مداربسته چشمک‌زن به بازار، خاتمه یافت.

درون ماکت دوربین مداربسته چشمک‌زن، از LEDهای قرمز استفاده شده است. این چراغ‌های کوچک در اکثر مواقع، بدون نیاز به کنترل خاصی، روشن و خاموش خواهند شد. قابل توجه است که توانایی روشن و خاموش شدن، کاملاً به نوع لامپ و توانایی‌های آن بستگی دارد. از آنجایی که ماکت‌ها فاقد سنسور هستند، افراد با اندکی دقت در نور روز، متوجه تقلبی بودن آن‌ها خواهند شد.

محصولات مرتبط : دوربین بولت آنالوگ UVC83B29R

دقت در جنس بدنه دوربین

بسیاری از افراد به دلیل نداشتن بودجه کافی برای نصب دوربین مداربسته، از ماکت دوربین مداربسته استفاده می‌کنند. طبیعی است که ماکت‌ها نسبت به نمونه‌های واقعی خود از قیمت کم‌تری برخوردار هستند. از جمله دلایل ارزان‌تر بودن ماکت دوربین مداربسته می‌توان به نداشتن برد و قطعات الکترونیکی پیچیده، اشاره کرد. ارزان‌تر بودن جنس بدنه، از دیگر دلایلی است که هزینه خرید این ماکت‌ها را کاهش می‌دهد؛ بنابراین، قادر خواهید بود تا با بررسی بدنه، تفاوت میان دوربین مداربسته واقعی و نمونه ماکت آن را تشخیص دهید.

“برای مطالعه ی بیشتر: ریکاوری فیلم دوربین مداربسته و بازگردانی اطلاعات

 محل نصب دوربین

به دلیل ارزان و نامرغوب بودن جنس بدنه در ماکت دوربین مداربسته، مقاوت آن نسبت به ضربه یا عوامل طبیعی بسیار کاهش می‌یابد؛ بنابراین باید آن را در محیطی به نسبت امن نصب کرد تا خراب نشود. باد، باران و ضربه دیدن به وسیله اشیاء، به سادگی می‌توانند ماکت دوربین مداربسته را نابود کنند. نور خورشید می‌تواند خیلی زود رنگ بدنه را تغییر دهد؛ این در حالی است که تغییر رنگ، برای دوربین‌های مداربسته واقعی رخ نخواهد داد.

با توجه به موارد گفته شده، می‌توان نتیجه گرفت که دوربین‌های مداربسته واقعی را در هر جایی و بدون نگرانی از خرابی آن‌ها نصب می‌کنند. از طرفی چون تنها قابلیت حفاظتی ماکت دوربین مداربسته، دیده شدن آن است، آن را در معرض دید نصب خواهند کرد. در صورتی که قصد نصب ماکت دوربین مداربسته را دارید، باید آن را در فضایی نسبتاً حفاظت شده نظیر زیر سقف یا زیر راه‌پله نصب کنید؛ البته توجه داشته باشید که همین امر می‌تواند سبب لو رفتن ماکت بودن آن شود.

محصولات مرتبط : دوربین بولت آنالوگ UVC77B1A

فیلم آموزش ساخت ماکت دوربین مداربسته

اگر قصد نصب ماکت دوربین مداربسته را دارید، خوب است تا با روش ساخت آن، آشنا شوید. در ادامه با استفاده از یک فیلم کوتاه، روش ساخت ماکت دوربین مداربسته را به شما آموزش خواهیم داد. برای مشاهده فیلم آموزش ساخت ماکت دوربین مداربسته، روی این لینک کلیک کنید.

سخن پایانی

در این مطلب سعی شد تا اطلاعاتی در رابطه با ساخت ماکت دوربین مداربسته و روش‌های شناسایی آن از یک دوربین مداربسته واقعی را در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که بودجه‌تان برای خرید دوربین مداربسته کافی نیست، نصب ماکت، می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در صورت وجود هر گونه پرسش، با کارشناسان وب سایت ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *