مقاله

معرفی و بررسی انواع باتری تلفن بیسیم پاناسونیک

معرفی و بررسی انواع باتری تلفن بیسیم پاناسونیک

انواع باتری تلفن پاناسونیک

پیش از اقدام به خرید باتری برای تلفن بیسیم خود، لازم است تا با تفاوت انواع باتری تلفن بیسیم پاناسونیک آشنا باشید. باتری های تلفن های بیسیم پاناسونیک در مدل های مختلفی تولید و عرضه می شوند و با توجه به ویژگی هایشان در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. اما در حالت کلی، این باتری ها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:

باتری های نیکل کادمیم.

باتری های نیکل متال هیدرید.

دسته ی اول، یعنی باتری های نیکل کادمیم پاناسونیک، به باتری های کم ظرفیت تولیدی این شرکت گفته می شود که دارای آمپر پایینی هستند و در دستگاه هایی که با آمپر پایین کار می کنند کاربرد دارند.

در دست دیگر، باتری هایی تحت عنوان باتری های نیکل متال هیدرید را داریم که مشخصا به باتری های آمپر بالا و پر ظرفیت تولید شده توسط شرکت پاناسونیک اطلاق می شود. همانطور که از نام این نوع باتری ها مشخص است، بدلیل ظرفیت بالایی که دارند، تفاوتشان با باتری های نیکل کادمیم در مدت زمان لازم برای شارژ شدن کامل و میزان شارژدهی می باشد.

نکته ی حائز اهمیت در مورد باتری های نیکل متال هیدرید این است که این نوع از باتری به واسطه ی جنس فلز بکار برده شده در ساخت و ظرفیت بالای آن، اگر برای مدت زمان زیادی بطور مدارم در حال شارژ باشد، داغ می شود و این امر می تواند منجر به آسیب دیدگی دستگاه شما شود.

 

انواع باتری پاناسونیک از نظر نوع ساخت

از نظر ظاهر و مهندسی ساخت، باتری های تلفن های بیسیم پاناسونیک به دو صورت دو بازار وجود دارند؛ بصورت سری شده و بصورت یک جفت باتری نیم قلمی. باتری های نسل جدید شرکت پاناسونیک همگی بصورت سری شده در بازار موجود هستند و باتری های قدیمی تر این شرکت بصورت جفت باتری نیم قلمی مشاهده می شوند.

همانطور که گفته شد، باتری های پاناسونیک در مدل های گوناگون و متنوعی تولید می شوند و شما باید با توجه به مدل دستگاهتان، باتری مناسب را تهیه و استفاده کنید. باتری های تلفن پاناسونیک از طریق یک کد مشخصه از یک دیگر تمییز داده می شوند؛ اما وجه اشتراک تمامی مدل های باتری های سری شده پاناسونیک، این است که همه ی آن ها با پیشوند HHR شروع می شوند. در ادامه، به تفصیل به شرح مدل های مختلف باتری های پاناسونیک و گوشی های تلفن سازگار با آن ها پرداخته و درباره­ شان صحبت می کنیم.

 

مدل های مختلف باتری تلفن پاناسونیک

باتری تلفن پاناسونیک مدل HHR-P104

باتری تلفن پاناسونیک مدل HHR-P104

معروفترین و پرفروش ترین باتری شرکت پاناسونیک، مدل P104 می باشد. این باتری از نوع باتری های نیکل متال هیدرید بوده و بصورت سری شده مشاهده می شود که در بازار  به آن باتری کتابی پاناسونیک هم می گویند. مقدار ولتاژ باتری P104 پاناسونیک، 3.6V و ظرفیت آن 830mAh می باشد. در بین مدل های مختلف باتری های پاناسونیک، این مدل نسبت به قیمت آن، از شارژدهی و عمر مفیدی برخوردار بوده و می تواند بین 4 تا 8 ساعت بطور مداوم در حین مکالمه شارژدهی داشته باشد. همچنین میزان شارژدهی این باتری در حالت آماده به کار(Stand by)، حدود 4 روز تخمین زده شده است. نکته ی قابل توجه در مورد باتری P104 پاناسونیک این است که این باتری که از نوع باتری های NI-MH به شمار می رود، نیازمند شارژ اولیه بوده و لازم است زمانی که این باتری را تهیه می کنید، بطور کامل آن را تخلیه کرده و به مدت 8 ساعت روی پایه تلفن بگذارید تا شارژ اولیه صورت گیرد؛ رعایت این نکته به طولانی شدن عمر باتری کمک خواهد کرد.

نکته ی دیگری که در رابطه با افزایش عمر مفید این باتری و استفاده ی بهینه از آن باید مد نظر قرار دهید، آن است که در صورتی که قصد دارید برای مدت طولانی، باتری را کنار بگذارید و از آن استفاده نکنید، بهتر است آن را در حالت تخلیه نگه داشته و موقعی که تصمیم به استفاده ی مجدد از باتری گرفتید، آن را شارژ کنید.

برخی از مدل های تلفن بیسیم پاناسونیک که از باتری P104 به عنوان منبع تغذیه استفاده می کنند به شرح زیر می باشند:

KX-TG2303 , KX-TG2312 , KX-TG2313 , KX-TG2314 , KX-TG2335, KX-TG2355 , KX-TG2356 , KX-TG5202 , KX-TG5210 , KX-TG5212

 

باتری تلفن پاناسونیک مدل HHR-P105

باتری تلفن پاناسونیک مدل HHR-P105

باتری P105 پاناسونیک نیز از مدل های پرفروش و محبوب این شرکت به شمار می رود که در مدل های مختلف تلفن بیسیم پاناسونیک از جمله مدل:

KX-TG2421 , KX-TG2424 , KX-TG2431 , KX-TG2432 , KX-TG2411

مورد استفاده قرار می گیرد. ولتاژ این باتری نیز 3.6V بوده و ظرفیت آن برابر با 830mAh می باشد که بدان معناست که این باتری قادر است در هر ساعت، 830 میلی آمپر انرژی را درون خود نگه دارد. نکته ی دیگر در مورد باتری P105 پاناسونیک این است که این باتری نیز از نوع باتری های نیکل متال هیدرید به شمار می رود و لازم است به منظور استفاده بهینه از باتری و طولانی کردن عمر مفید آن، پس از تهیه و قبل از شروع به استفاده از آن، شارژ اولیه باتری صورت گیرد و پس از آن نیز عمل شارژ کردن آن بصورت صحیح و طبق زمان مورد نیاز برای شارژ باتری تلفن بیسیم پاناسونیک انجام شود.

در صورتی که توصیه های ارائه شده در مورد حفظ و نگهداری باتری پاناسونیک و چگونگی استفاده بهینه از آن ها را مد نظر قرار داده و به آن ها عمل کنید، این باتری می تواند تا حداکثر دو سال بطور مفید برای شما کار کند.

 

باتری تلفن پاناسونیک مدل HHR-P107

باتری تلفن پاناسونیک مدل HHR-P107

مدل دیگری از باتری های سری P شرکت پاناسونیک که از فروش و محبوبیت بالایی برخوردار است باتری P107 پاناسونیک می باشد. این باتری دارای ولتاژ 3.6V بوده و ظرفیت 650mAh را ارائه می دهد. اگرچه این باتری از ظرفیت کمتری نسبت به دو مدل قبلی برخوردار است، اما یک باتری قدرتمند و اقتصادی به شمار می رود که با مدل های زیادی از تلفن های بیسیم پاناسونیک سازگاری دارد. باتری پاناسونیک مدل p107 بصورت سه باتری نیم قلمی سری شده در بازار در دسترس است و مانند دو مدل قبلی، در خانواده باتری های نیکل متال هیدرید قرار می گیرد. برخی از مدل های تلفن بیسیم پاناسونیک که با این باتری سازگاری دارند در ذیل آمده اند:

KX-TG3032 , KX-TG3033 , KX-TG3034 , KX-TG5050 , KX-TG5055

این باتری قدرتمند و اقتصادی می تواند شارژدهی در حدود 6 ساعت در حین مکالمه به شما ارائه دهد و در صورت شارژ کردن صحیح، تا حداکثر دو سال کارآیی خواهد داشت.

 

باتری تلفن پاناسونیک مدل HHR-P513

باتری تلفن پاناسونیک مدل HHR-P513

باتری P513 پاناسونیک که در خانواده باتری های سری شده و نیکل متال هیدرید جای می گیرد، از مدل های پرظرفیت این شرکت به شمار می رود که با ولتاژ 2.4V و ظرفیت 1500mAh، بدون هیچ گونه مشکلی پاسخگوی مکالمات طولانی مدت شما خواهد بود و شارژدهی حدود 8 ساعت بطور مداوم در حالت مکالمه را به شما ارائه خواهد کرد.

در صورتی که شارژ اولیه به درستی انجام پذیرد و الگوهای شارژ کردن صحیح باتری تلفن بیسیم پاناسونیک رعایت شود، این باتری نیز می تواند تا حداکثر دو سال عمر مفید داشته باشد. در بین مدل های مختلف تلفن های بیسیم پاناسونیک، مدل های زیر با باتری P105 پاناسونیک سازگاری دارند:

KX-TG2285 , KX-TG2235 , KX-TG2214 , KX-TG2216 , KX-TG2224

باتری تلفن پاناسونیک مدل BK-4LDAW

باتری تلفن پاناسونیک مدل BK-4LDAW

این مدل از باتری های پاناسونیک، از نوع قدیمی تر آن ها به شمار می آید که به صورت یک جفت باتری نیم قلمی در بازار مشاهده می شود و برای مدل های قدیمی تلفن بیسیم پاناسونیک مورد استفاده قرار می گیرد. باتری BK-4LDAW پاناسونیک دارای ولتاژ 1.2V و ظرفیت 550mAh می باشد که می تواند چیزی در حدود 3 ساعت مکالمه مداوم را پاسخگو باشد. این باتری نیز از نوع باتری های نیکل متال هیدرید بوده و لازم است روش های صحیح شارژ و استفاده از باتری های پاناسونیک در مورد آن بکار گرفته شوند.

 

تفاوت انواع باتری تلفن بیسیم پاناسونیک

[ninja_tables id=”1715″]

 

 

 

سوالات متداول

عمر مفید باتری تلفن بیسیم پاناسونیک چقدر است؟

بطور معمول، باتری های تلفن های بیسیم پاناسونیک فارغ از نوع و مدلشان، حدود 2 تا 3 سال بطور مفید کارآیی خواهند داشت.

 

آیا باتری تلفن بیسیم پاناسونیک به شارژ اولیه نیاز دارد؟

بله؛ به منظور افزایش عمر مفید باتری و استفاده ی بهینه و حداکثری از آن، می بایست پس از خریداری، ابتدا بطور کامل تخلیه شده و سپس به مدت 8 ساعت بطور مداوم روی پایه قرار گیرد تا شارژ اولیه به درستی انجام شود.

 

چگونه باتری تلفن بیسیم پاناسونیک را شارژ کنم و چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهم؟

  • برای شارژ درست و اصولی باتری های پاناسونیک باید مواردی را در نظر بگیرید؛ شارژ اولیه را جدی بگیرید و حتما باتری را پس از تهیه به مدت 8 ساعت شارژ کنید.
  • گوشی تلفن نباید بصورت مداوم روی پایه قرار بگیرد و در حال شارژ باشد. پس از شارژ کامل، گوشی را از روی پایه جدا کنید و تا زمانی که باتری بطور کامل تخلیه نشده، اقدام به شارژ آن نکنید.

با رعایت این نکات، به افزایش طول عمر مفید باتری خود کمک کرده و از آسیب دیدن آن جلوگیری می کنید.

 

چگونه باتری اصلی تلفن بیسیم پاناسونیک را از مدل تقلبی آن تشخیص دهم؟

برای تشخیص باتری اصلی تلفن پاناسونیک، راه های مختلفی وجود دارد؛ از جمله توجه به کشور تولید کننده باتری، کیفیت و نوع بسته بندی باتری، وزن و ابعاد ساخت باتری، لبه ها و محل اتصالات باتری و … که با مد نظر قرار دادن این موارد، می توانید از اصلی بودن باتری تهیه شده اطمینان حاصل کنید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم توضیحات جامعی در مورد مدل های مختلف باتری تلفن بیسیم پاناسونیک به شما عزیزان ارائه کنیم و آشنایی لازم با آن ها را به شما بدهیم. پیشنهاد ما این است که پیش از تهیه باتری پاناسونیک برای گوشی تلفن بیسیم خود، نکات ذکر شده را مد نظر قرار داده و اقدام به خرید باتری مناسب گوشی تلفن خود بر اساس ویژگی ها و کارآیی های باتری کنید تا از اشتباهات احتمالی در مورد تهیه باتری مناسب جلوگیری کرده و از آسیب دیدن دستگاه خود پیشگیری به عمل آورید.

شما همراهان گرامی می توانید برای خرید انواع تلفن های بیسیم و رومیزی، به قسمت فروشگاه وبسایت پرتو الکامپ مراجعه کرده و بر اساس نیاز خود، تلفن بیسیم پاناسونیک یا تلفن رومیزی پاناسونیک مناسب خود را سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *